nedeľa 27. júna 2010

American story alebo ide sa do USA!

Toto leto som opäť chcel zažiť niečo výnimočné, niečo, čo ma posunie ďalej. Rozhodol som sa nakuknúť do USA. Mojim zámerom bolo stráviť leto iné ako na Slovensku, v novom prostredí, zažiť nové situácie. V USA nebudem mať vopred nájdenú prácu a ubytovanie. Budem si teda musieť nájsť si prácu, bývanie a zabezpečiť sa na necelé štyri mesiace. Pre niekoho trafený nápad, pre mňa iba niečo, čo zvládli predo mnou tisícky študentov a mladých ľudí. Leto v USA bude pokračovaním toho, čo som zažil v Turecku minulý rok. Spoznávanie nových ľudí, kultúry, zvykov... Jednoducho, nového sveta. Mojim osobným cieľom bude žiť a prežiť!
Pre USA som sa rozhodol, pretože tam idem s ľuďmi, ktorí strávili v USA nejaký ten rok a aj preto, že ako študent (aj keď v čase vycestovania už absolvent) je to moja posledná šanca, ako sa do USA dostať bez pracovných víz.

Prácu a ubytovanie sme si zháňali na vlastnú päsť. Výsledkom bolo niekoľko odpovedí, že sa máme zastaviť osobne po príchode a dohodneme sa. Vybavovanie všetkých potrebných dokladov bolo relatívne jednoduché. V CKM sme vyplnili papiere, zúčastnili sa pohovoru, zohnali nejaké papiere a potvrdenia, navštívili ambasádu a náš Work and Travel program mohol začať.

Nakoľko som spomínal viaceré osoby, predstavím našu zostavu: Daška Vaľková, Ondro Šulc a Janči Tinák. Moja priateľka a dvaja dlhoroční spolužiaci z vysokej školy so skúsenosťami s poznávania sveta boli zárukou zaujímavého leta... Na základe skúseností našich známych sme sa rozhodli pre mestečko Provincetown v štáte Massachusetts. Ubytovanie sme sa pokúšali zohnať v Breakwater Motel cez Nikolay z Bulharska. To však po čase padlo, tak sme si našli ubytovanie vo White Sands apartmánoch.

Základné a podstatné fakty na leto 2010:
Zostava: Daška Vaľková, Ondrej Šulc, Janči Tínák, Martin Mudrík
Lokácia: USA, mestečko Provincetown v štáte Massachusetts (tiež skrátene nazývaný Ptown)
Trvanie:
121 dní (16.06.2010 - 03.10.2010)
Práca: na vlastnú päsť
Ubytovanie: na vlastnú päsť

Provincetown: človek má pocit, že jedna vlna z oceána ho zaplaví :-)

1 komentár: